CCt

LCBP

Low cost business plan – niskobudżetowy plan

Zapewne większość z Was myśli, że tzw. ekonomia jest jedyną wykładnią i mądrością, a jej znajomość i przestrzeganie jej zasad, otwiera drogę do tzw. sukcesu. Dlatego zadam pytanie, ilu z Was osiągnęło ten sukces? Ilu z Was czuje się spełnionych i szczęśliwych? Pozwólcie, że zgadnę, niewielu. Dlaczego zatem tak niewielu z naszego społeczeństwa jest zadowolonych, spełnionych i szczęśliwych? Czego nam tak naprawdę brakuje? Pozwólcie, że znów odpowiem. Brakuje spokoju i pewności dnia jutrzejszego. Brakuje środków do realizacji zamierzonych celów. Niestety ogromnej rzeszy naszego społeczeństwa brakuje nawet tych skromnych podstawowych środków, potrzebnych do zaspokojenia elementarnych potrzeb takich jak, jedzenie, ubranie i własne mieszkanie. Myślicie wszyscy o pieniądzach, prawda? Czy zawsze tak było, czy zawsze pieniądze były jedynym niezastąpionym środkiem w handlu i przemyśle? Otóż nie..


Nasi pradziadkowie na pewno doskonale jeszcze pamiętają co oznaczał i jak działał tzw. handel wymienny, a działał on wyśmienicie. Problem w tym, że takiego handlu nie sposób do końca kontrolować i ogromnie trudno go opodatkować. Czy to jest jednak Nasz problem? Czy rzeczywiście powinniśmy się tym przejmować. To pytanie pozostawię bez odpowiedzi.


LCBP jest właśnie takim projektem, jest to typowo niskobudżetowe i niskonakładowe przedsięwzięcie. Na czym ono polega i jakie ma założenia? Głównym celem tego projektu jest produkcja i instalacja niezależnych jednostek CCt służących do zasilania prywatnych domów i posesji. Każdy na pewno zada pytanie. Jak to będzie działało w praktyce?


Do tego projektu potrzebne jest porozumienie dwóch grup osób. Pierwsza to właściciele niezależnych posesji, domów, gospodarstw rolnych i niezależnych rodzinnych przedsiębiorstw.


Jak to działa? LCBP zakłada, że właściciele posesji, domów udostępnią bezpłatnie miejsce do instalacji CCt. Co otrzymają w zamian? Otrzymają darmową jednostkę CCt, czyli dostęp do bezpłatnej darmowej energii dla swojego domu, małego przedsiębiorstwa czy gospodarstwa. Jaka będzie z tego korzyść? LCBP zakłada, że cała produkcja energii w trybie ciągłym będzie wynosić 3 - 6 KW. Dla rodziny 5-6 osobowej tej energii będzie zbyt wiele. To da możliwość odsprzedaży nadmiaru produkcji energii, do sieci dystrybucyjnej lub do innych niezależnych odbiorców. Ten zysk będzie jedyną korzyścią jaką grupa LCBP uzyska. Poza tym grupa będzie miała dostęp, do darmowej przestrzeni, potrzebnej do instalacji i rozwoju LCBP. Korzyść ta będzie stała i długoterminowa, da to możliwość pozyskania wymaganych środków, na budowę kolejnych partii CCt i rozwóju samego projektu. Jak widać obie strony korzystają na tym projekcie, właściciele nieruchomości dostają darmową energię elektryczną, oszczędzając w ten sposób na opłatach za dostarczenie jej w sposób tradycyjny, inwestorzy natomiast zyskują darmową przestrzeń do instalacji, co pozwala im zaoszczędzić na opłatach za dzierżawę terenu i daje pole do dalszego nieograniczonego rozwoju. Jedyną potrzebną inwestycją jest budowa pierwszej partii CCt, reszta potrzebnych środków zostanie pozyskana bowiem, ze sprzedaży nadmiaru energii elektrycznej wyprodukowanej przez jednostki CCt. Jak widać interes będzie dwustronny i oparty na wzajemnych korzyściach. To pozwala zakładać, że LCBP przyniesie oczekiwane rezultaty, bo obie strony będą win-win a ich interes będzie polegać na kontynuacji podjętej współpracy.


W pierwszej fazie projektu zakładana jest budowa trzech prototypów potrzebnych do końcowych testów i przygotowaniu – opracowaniu tej technologii do produkcji masowej. Kolejna produkcja będzie już seryjna i pierwsza wyprodukowana partia będzie wynosić 9 sztuk. Założenia tego projektu przewidują, że koszt pierwszej partii CCt ( seria 9 szt.) będzie wynosić 170.000 tyś złotych.Całość iInwestycji początkowej, to koszt prototypów oraz pierwszej serii produktów CCt. Zakładany koszt pierwszych trzech prototypów to 90.000 zł daltego całkowity koszt inwestycji nie przekroczy kwoty 260.000zł. Grupa LCBP posiada już zaplecze badawcze oraz produkcyjne, które zostanie udostępnione nieodpłatnie. Technologia CCt bazuje na wynikach uzyskanych na podstawie badań modeli prototypowych, które potwierdziły jej skuteczność i wysoką efektywność.

Dalsza produkcja będzie możliwa dzięki środkom pozyskanym ze sprzedaży energii elektrycznej z działających zainstalowanych jednostek, przy czym koszt energii uzyskanej z CCt, będzie o blisko połowę niższy niż w przypadku zastosowania konwencjonalnych turbin wiatrowych. Docelowo system produkcji zakłada, że jednostka CCt będzie przygotowana w elementach do prostego samodzielnego montażu a jedynie pierwsze uruchomienie będzie odbywało się z udziałem specjalisty odpowiedzialnego za dostrojenie i pierwszy przegląd jednostki. Ta procedura ma za zadnie wykluczenie ewentualnych wad produkcyjnych jak również ma zapobiegać nieprawidłowej pracy jednostki w określonych warunkach. Idea ta ma na celu upowszechnienie i udostępnienie tej technologii szerszej grupie odbiorców.


Zainteresowanych współpracą lub udziałem w projekcie proszę o kontakt e-mail, lub tel. +48 737 939 218 / poszukujemy inż. wykonawczych z biegłą znajomością SolidWorks.

Dotacje

KONTA:

 

Tesla Patents eMax 46 1140 2004 0000 3102 6580 6646

 

 

Tesla Patents eMax plus 13 1140 2004 0000 3302 6580 6657

 

Contacts

Your Name:
Your E-mail:
Your City:
Your Message:
Send Clear

POLANDCountry:
MazowieckiState:
WarszawaCity:
info@teslalab.euEmail:

Informacje dodatkowe: Z przyjemnością odpowiemy na Wasze pytania. Prosimy o przesyłanie Waszych opinii oraz projektów dla NT Institute. Odpowiemy na wszystkie listy.